Bağlantı Gümrük İdarelerince Dünya Gümrük Günü Kapsamında Yapılan Etkinlikler

14 Şubat 2020


Adnan Menderes Gümrük Müdürü Ali YİĞİT 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Etkinlikleri kapsamında, Dünya Gümrük Örgütü Liyakat Sertifikaları ile mükâfatlandırılması uygun görülerek 29 Ocak 2020 tarihinde saat 13:30'da Bakanlığımız Eskişehir Yolu Yerleşkesinde gerçekleştirilen törene katılım sağlamıştır. 

Adnan Menderes Gümrük Müdürü Ali YİĞİT, Müdür Yardımcısı Mesut KÜÇÜKYOĞURTLU, Adnan Menderes Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amiri Selamet KÖŞ ve Kısım Amiri Ahmet TEZCAN  Adnan Menderes Havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmeciliği Başmüdürü Ahmet BÜLBÜL’ü,  THY İzmir İstasyon Müdürü Suat ORAL’ı ve Adnan Menderes Havalimanı Mülki İdare Amiri Aydın MEMÜK’ü makamlarında ziyaret edilmiş,Dünya Gümrük Günü ve Gümrük Günü dolayısıyla "İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler"  teması ile ilgili bilgi verilmiştir. 

Ege Serbest Bölge Kurucu ve İşleticisi A.Ş.(ESBAŞ) yöneticileri tarafından, Dünya Gümrük Günü vesilesi ile Ege Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü ziyaret edilmiş, personelin Dünya Gümrük Günü kutlanarak, bu güne özel pasta ikramı yapılmıştır. 

Ege Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü  personelince, Serbest Bölgeye giriş- çıkış yapan araçlar, Bölge İşletici firması ESBAŞ personeli ve tır şoförleri ile tokalaşarak, karanfil dağıtıp lokum ve çikolata ikramında bulunulmuştur. 

İzmir Tasfiye İşletme Müdürü Şendur ÖZKAYNAK, Adnan Menderes Gümrük Müdürü Ali YİĞİT ve Ege Serbest Bölge Gümrük Müdürü Mahsum BAĞIRTAN  katılımıyla Gaziemir İlçesi Kaymakamı Sayın Ahmet Süheyl ÜÇER makamında ziyaret edilmiştir. 

İzmir Tasfiye İşletme Müdürlüğü Personelince İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bağlı kuruluşu Karşıyaka Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü,  İzmir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ziyaret edilmiştir.

Aliağa Gümrük Müdürlüğü ve Aliağa Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliğince oluşturulan on kişilik heyet marifetiyle Aliağa İlçe Kaymakam V. Sayın Fatih KIZILTOPRAK, Aliağa Belediye Başkanı Sayın Serkan ACAR ziyaret edilmiş, kendilerine birer buket çiçek takdim edilmiş olmakla birlikte, ayrıca günün anlam ve önemini belirten kısa brifing kendilerine takdim edilmiş, bu ziyaretimiz nedeniyle memnuniyetlerini ifade ederek Dünya Gümrük Günümüzü kutlamışlar ve çalışmalarımızda başarılar temenni etmişlerdir. 

İzmir Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü personelince Emniyet Teşkilatı personeli ziyaret edilmiştir.

İzmir Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğüne  ziyarete gelen Bölge Müdürlüğümüzde ve bağlantı idarelerde görev yapan personellerin 7-13 yaş arası çocuklarına Müdürlüğümüzde yapılan işlemler basitçe anlatılmıştır.

İzmir Serbest Bölge Gümrük Müdürü Yılmaz DOKUMACI ve beraberindeki heyet tarafından Menemen İlçesi mülki idare amiri Kaymakam Mustafa ÖZKAYNAK makamlarında ziyaret edilmiştir. 

İzmir Tır Gümrük Müdürü Ayşe ARSLANTAŞ ve beraberindeki heyet tarafından Çiğli İlçe Kaymakamı Sayın Kaya ÇITAK ziyaret edilmiş ve Müdürlükleri emrinde görevli tüm personelce Dünya Gümrük Günü kutlanmıştır. 

Çeşme Gümrük Müdürlüğü ile Çeşme Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği personelince Çeşme ilçesi Atatürk anıtına Çelenk Bırakılmış, Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmuş, Gümrük Kapılarımızda, giriş/çıkış yapan yolculara Dünya Gümrük Günü'nün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda (karanfil verilmesi, çikolata, lokum vb.) bulunulmuştur.

Çeşme Gümrük Müdürü Yusuf KURT, Çeşme Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amiri Sıtkı GÜRBÜZ, Çeşme Gümrük Müdür Yardımcısı Arzu Nihal ÇAMLIBEL, KİM Muhafaza Memurları Mehmet Kazım TÜRKAN ve Melike TÜRKAN tarafından Çeşme İlçe Kaymakamı Hacı Mehmet KARA ve Çeşme İlçe Belediye Başkanı Ekrem ORAN makamlarında ziyaret edilmiştir.

Denizli Gümrük Müdürlüğünce 26 Ocak 2020 Pazar günü saat 10:00 da İlimiz Valilik Binası önünde Atatürk Anıtına Çelenk Koyma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Gümrük Müdürü V. Sayın Hüsamettin YILDIRIM tarafından “Dünya Gümrük Günü” konulu bir konuşma yapılmıştır. 

Denizli Valisi Sayın Hasan KARAHAN, Denizli Valisi Yardımcısı Sayın Hakkı ÜNAL, Çardak Kaymakamı Sayın Kerem TÜRKER  ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN makamında ziyaret edilmiş ve Dünya Gümrük Günü ve Gümrük Günü dolayısıyla ""İnsanoğlu, Refah ve Gezegenimizin Sürdürülebilirliğinde Gümrükler"  teması ile ilgili bilgi verilmiştir. 

Çardak Havalimanı Gümrük Kapısından, giriş/çıkış yapan yolcularına ve Havalimanı personeline Dünya Gümrük Günü'nün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda bulunulmuştur.

Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümü öğrencilerinden bir grup Müdürlüğümüzde misafir edilmiş ve Dünya Gümrük Günü ve Müdürlüğümüzde yapılan gümrük işlemlerine ilişkin bilgi verilmiştir. 

Manisa Gümrük Müdürlğünce Manisa Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk konulup, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmuş, Valilik Makamı adına Vali Yardımcısı Mesut ESER ziyaret edilmiştir. 

Dünya Gümrük Günü etkinlikleri kapsamında Manisa/Saruhanlı ilçesine bağlı Koldere ve Mütevelli mahalleleri arasındaki yaklaşık 3,5 Km2lik yolun iki taraflına  26.01.2020 Pazar günü saat 10:00’da  Saruhanlı Belediye Başkanı, Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki BİLGİN, Saruhanlı Koordinatörü Göksel TOPÇU, Koldere Mahallesi Muhtarı, Manisa Gümrük Müdürlüğü personeli eş ve çocukları ile birlikte, Mahalle sakinleri katılarak fidan dikimi gerçekleştirilmiştir.

Yolun hem Mütevelli Mahallesi tarafına, hem de Koldere tarafına “ BU YOLUN AĞAÇLANDIRMASI 26 OCAK 2020 GÜMRÜK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MANİSA GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ VE MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİ İLE YAPILMIŞTIR- tabelası konulmuştur.

Kuşadası Gümrük Müdürü Murat ÇAVUŞOĞLU ve beraberindeki heyet tarafından Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında Mülki İdare Amirimiz Sayın Sadettin YÜCEL ve Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Çağrı GİR makamlarında ziyaret edilmiş, günün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda bulunulmuştur. 

Alaşehir Gümrük Müdürü Mehmet UĞURLU ve bearaberindeki heyet tarafından  Alaşehir Kaymakamı Sayın Abdullah UÇGUN Makamında ziyaret edilmiş, personelinin katıldığı bir kahvaltı organize edilmiş, Alaşehir Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk  
Anıtına çelenk konulmuş, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından günün anlam ve önemini belirten bir basın açıklaması yapılmıştır. 

Uşak Gümrük Müdür V. Huriye ÖZCAN ve bearaberindeki heyet tarafından  Atatürk Anıtına çelenk konulmuş, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmuş, Uşak Valisi Sayın Funda KOCABIYIK’ın makamında ziyaret edilmiştir. 

Aydın Gümrük Müdürü Musa HAN ve bearaberindeki heyet tarafından  Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında Vali Sayın Yavuz Selim KÖŞGER, Vali Yardımcımız Sn. Ömer Faruk GÜNAY ve Cumhuriyet Savcımız Sn. Musa VERİM makamlarında ziyaret edilmiş, idari binamıza işlem yaptırmak üzere gelen vatandaşlarımıza günün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda bulunulmuştur. 

Dikili Gümrük Müdürlüğü personelince Atatürk adına çelenk koyma saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması gerçekleştirilmiştir. Daha sonra Müdürlükçe pasta kesilmiştir.

Foça Gümrük Müdürlüğünce yat limanında bulunan kurumlar ve yat sahipleri ziyaret edilerek gümrük, dış ticaret ve özellikle yat ve yat işlemlerine ilişkin bilgilendirme yapılmış olup, karşılıklı görüş ve öneriler değerlendirilmiştir.