Bağlantı Müdürlüklerimizde 26 Ocak Dünya Gümrük Günü Kutlamaları


İzmir Gümrük Müdürlüğü;
İzmir Gümrük Müdürlüğü Veri Giriş Salonunda kokteyl düzenlemiştir. Kokteylimize Bölge Müdürlüğümüz bünyesindeki memurlarımız ve idari kadromuzla birlikte sektörün önde gelenlerinden de yoğun katılım sağlanmıştır. Gümrük müşavirliklerinde çalışan personeller ile birlikte diğer kurum ve kuruluşlardan da katılım olmuştur.
 

İzmir Gümrük Muhafaza ve Kaçak İstihbarat Müdürlüğü;
26 Ocak Dünya Gümrük Günü nedeniyle Kaçakçılık Suçları Bürosu Cumhuriyet Savcıları, Sarp eski Mülki İdare Amiri Şimdi Bayındır Kaymakamı Mehmet Ali ÖZTÜRK , Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Alsancak Mülkü İdare Amiri Vali Yardımcısı Nihat KAYNAR makamlarında ziyaret edilmiş, çikolata ve çiçek takdim edilerek Dünya Gümrük Günü hakkında bilgilendirmede bulunulmuştur.
                                            

Aliağa Gümrük Müdürlüğü;
Aliağa Gümrük Müdürlüğünce Aliağa İlçe Kaymakamı ve Aliağa İlçe protokolü ile birlikte Bölge Müdürümüz Sayın Nihat KINIK’ında katılımıyla gerçekleştirilen 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları çerçevesinde İlçe Protokolünde yer alan temsilcilere birer plaket,  Dünya Gümrük Günü kokart, ajanda, şapka, kalem hediye edilmiş ve çalışmalar hakkında kısa brifing verilmiştir.

Ayrıca, Aliağa Helvacı Köyü İlkokulu öğrencilerine (272 öğrenci)  Müdürlüğümüz personelinin ve konsorsiyumun katkılarıyla gümrük bilincini aşılamak amacıyla da gümrük hakkında bilgiler verilmiş ve öğrencilerin sorularına onların anlayacağı şekilde cevaplar verilerek onların gümrük hakkında bilgi almaları sağlanmıştır.                           
        
            

Ege Serbest Bölge Gümrük Müdürlüğü;
Bölge Müdürümüz Sn. Nihat KINIK'ın da katılımıyla Dünya Gümrük Günü etkinliği düzenlenmiş ve Sn. Gaziemir Kaymakamı Yaşar DÖNMEZ makamlarında ziyaret edilmiştir.

Manisa Gümrük Müdürlüğü;
18.01.2019 tarihinde Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İlçe Ortaokullar arası "Yıldızlar" DART Turnuvası düzenlenmiştir. Turnuvaya 12 Erkek, 10 Kız takımı olmak üzere 12 Ortaokul, toplamda 84 öğrenci katılmıştır.

26 Ocak günü Manisa Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtına çelenk konularak akabinde Manisa Valisi sayın Mustafa Hakan GÜVENÇER makamında ziyaret edilerek Dünya Gümrük Günü ve gümrük işlemleri hakkında bilgi sunulmuştur.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlık Makamları ziyaret edilerek Dünya Gümrük Günü ve gümrük işlemleri hakkında bilgi sunulmuş, ayrıca LÖSEV tarafından Müdürlüğümüz personeli kanser hakkında bilgilendirilmesi sağlanmıştır.Yine 26 Ocak Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında personel ile Müdürlüğümüz toplantı salonunda bir araya gelinerek pasta kesilip, Sayın Bakanımızın personelimize gönderdiği hediyeleri dağıtılmıştır. 


Denizli Gümrük Müdürlüğü;
26 Ocak 2018 Cuma günü saat 09:30 da İlimiz Valilik Binası önünde bulunan Atatürk Anıtına Çelenk Koyma, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Gümrük Müdürümüz Sayın Mehmet Şensoy tarafından günün anlam ve önemini belirten “Dünya Gümrük Günü” konulu bir konuşma yapılmıştır.

Denizli Valisi Sayın Hasan KARAHAN, Denizli Valisi Yardımcısı Sayın Kemal İNAN, Denizli Cumhuriyet Başsavcısı Ergül YILMAZ, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkan Yardımcısı İbrahim UZUNOĞLU, Genel Sekreteri Sayın Uğur DAYIOĞLU, Denizli Ticaret Odası Başkanı Sayın Uğur ERDOĞAN  ve Denizli Organize Sanayi Bölge Müdürü Sayın Ahmet Taş makamında ziyaret edilmiş; Dünya Gümrük Günü ve gümrük günü dolayısıyla “Ekonomik Kalkınma İçin Güvenli İş Ortamı "teması ve Denizli Gümrük Müdürlüğü ile ilgili bilgi verilmiştir.

Müdürlü personeli tarafından Denizli Huzurevi ziyaret edilmiş ve Huzurevinde ikamet eden yaşlılara hediye ve ikramlarda bulunulmuştur.

Organize Sanayi Bölgesi içinde bulunan 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden bir grup Müdürlüğümüzde misafir edilmiş ve Dünya Gümrük Günü ve Müdürlüğümüzde yapılan gümrük işlemlerine ilişkin bilgi verilmiştir.

Müdürlüğümüzde iş takibi yapan Gümrük Müşavir ve Müşavir Yardımcılarına ayrıca Müdürlüğümüz denetimindeki TIR parkında bulunan araç şoförlerine karanfil ve çikolata ikramı yapılmıştır.

Müdürlüğümüz faaliyet alanında bulunan Çardak Havalimanı Gümrük Kapısından, giriş/çıkış yapan yolculara Dünya Gümrük Günü'nün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda bulunulmuştur.
 
    

Adnan Menderes Gümrük Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü kutlamaları çerçevesinde Adnan Menderes Gümrük Müdürlüğünce Adnan Menderes Havalimanı İl Emniyet Müdür Yardımcısı, Emniyet Şube Müdürü ve DHMİ Baş Müdürüne ziyaretler düzenlenmiş olup Adnan Menderes Havalimanı Yolcu Salonunda, ülkemize gelen yolculara karanfil verilerek lokum ikramında bulunulmuştur.


İzmir Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü
Gümrük Kapılarımızda giriş/çıkış yapan yolculara Dünya Gümrük Günü'nün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda bulunulmuştur.


Uşak Gümrük Müdürlüğü
26 Ocak 2018 günü İlimiz Atatürk Anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından
Uşak Vali Vekili Sayın Sait TOPALOĞLU’na makamında ziyaret edilmiştir. Müdürlüğümüz Gümrük Müdür V. Huriye ÖZCAN tarafından günün önem ve anlamına ilişkin olarak Müdürlüğümüz hizmet binasında mükellef ve nakliyatçılarla sohbet toplantısı gerçekleştirilmiştir.Alaşehir Gümrük Müdürlüğü
Mülki idare amiri Makamlarında ziyaret edilerek Ekonomik Kalkınma İçin Güvenli Bir İş Ortamı hakkında sohbet edilmiş, akabinde sivil toplum örgütleri ve Gümrük Müşavirliği personeli Müdürlüğümüzü çalışma ortamında ziyaret etmiştir.


İzmir Tır Gümrük Müdürlüğü
Müdürlüğümüz binası önünde tüm personelimizin katılımı ile Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı töreni düzenlenmiştir.


Kuşadası Gümrük Müdürlüğü
Dünya Gümrük Günü kutlamaları kapsamında Mülki İdare Amirimiz Sn. Muammer AKSOY ve Cumhuriyet Başsavcımız Vekili Sn. Mehmet KARABULUT makamlarında ziyaret edilmiş, gümrük kapılarımızda, giriş/çıkış yapan yolculara günün anlam ve önemini hatırlatacak şekilde ikramlarda bulunulmuştur.